Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 14 maja 2024, 2:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wprowadź tutaj treść wiadomości. Nie może ona mieć więcej niż 60000 znaków. 

Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: swieca znicze
Advanced BBCode Box 3 :: Help Page  
Remove selected text Copy selected text Paste copied text Remove all BBCodes from the selected text List Ordered list List item Tabs Horizontal line Bold text Italic text Underline text Strikethrough text Glow text Shadow text Dropshadow text Blur text Wave text (Only for Internet Explorer) Text fadein / fadeout Gradient text Justify align text Left align text Center align text Right align text Preformatted text
Indent text Text direction for reading left-to-right Text direction for reading right-to-left Code display Quote text Spoiler text Hide content from unregistered guests Insert Off Topic text NFO text Insert a table Insert anchor Insert URL Insert Email Insert image Insert thumbnail Insert image from imageshack Insert search word Insert web video
Kolor czcionki
Opcje:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz emotikony
Wyłącz przetwarzanie odnośników
Kod potwierdzający
Kod potwierdzający:
Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed automatycznym publikowaniem postów, musisz wprowadzić oba widoczne słowa do znajdujących się tutaj pól tekstowych.
   

Przegląd tematu - Apteczka Hodowcy - Tylbian
Autor Wiadomość
  Tytuł:  Re: Apteczka Hodowcy - Tylbian  Odpowiedz z cytatem
Do pyszczka. Niestety królik przy tym schorzeniu raczej nie chce pić. zamiast się zastanawiać czy wypije i ile tego leku przyjął wolę strzykawka 2ml podać i mieć pewność.
Niestety mam już duże doświadczenie w takim podawaniu leków. Nawet kórtkę tylko do tego, bo drapią i czasami brudzą. :cry:
Post : 18 wrz 2012, 8:43
  Tytuł:  Re: Apteczka Hodowcy - Tylbian  Odpowiedz z cytatem
Odnośnie dawkowania tego leku czy po rozpuszczeniu w strzykawce podajesz ten lek do pyszczka każdemu z królików czy do poidła np. kulkowego?
Post : 18 wrz 2012, 7:57
  Tytuł:  Apteczka Hodowcy - Tylbian  Odpowiedz z cytatem
"Nazwa: Tylbian

Skład: Tylosinum tartaricum 11,0 g Vehiculum ad l00,0g

Właściwości farmakologiczne:
Tylozyna należy do grupy antybiotyków makrolidowych i stosowana jest wyłącznie u zwierząt. Mechanizm działania (bakteriostatycznego lub bakteriobójczego) polega na hamowaniu syntezy białek w komórce bakteryjnej. Posiada ona szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego, zwłaszcza wobec bakterii Gram dodatnich (Staphylococcus sp., Streptococcus sp., Erysipelothrix insidiosa, Corynebacterium sp., Clostridium sp.) a także szeregu drobnoustrojów Gram ujemnych (Campylobacter, Neisseria sp., Actinobacillus sp., Spherophorus necrophorus), krętków (Vibrio coli, Treponema hyodysenteriae), chlamydii oraz większości mykoplazm (M. gallisepticum, M. hyopneumoniae, M. hyorhinitis, M. agalactiae). Nie działa natomiast na drobnoustroje z rodziny Enterobacteriaceae, w tym na Escherichia i Salmonella sp. Tylozyna wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego i po podaniu enteralnym uzyskuje maksymalne stężenie w krwi po 2-4 godz.
Uwaga
opis za: http://www.biowet.com.pl

Okres karencji:
Tkanki jadalne kur 9 dni, indyków, świń 5 dni, cieląt 14 dni. Nie stosować u niosek jaj konsumpcyjnych.

Wskazania:
Infekcje powodowane przez drobnoustroje wrażliwe na tylozynę w tym zwłaszcza: mykoplazmoza i spirochetoza u drobiu, zakaźne zapalenie zatok u indyków, zapalenia układu oddechowego (bronchopneumonia) u prosiąt i cieląt, pastereloza, zakaźne zanikowe zapalenie nosa, dyzenteria u świń zapalenie żołądka i jelit u psów, lisów i kotów, panleukopenia kotów.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na tylozynę.

Działania niepożądane:
W wysokich terapeutycznych dawkach, preparat może być niekiedy powodem przemijającej osutki, biegunki, bądź wynicowania prostnicy u świń.

Interakcje:
Tylozyna nasila działanie pochodnych kumaryny, alkaloidów sporyszu i glikokortikoidów. Należy unikać podawania jej z preparatami naparstnicowymi, linkomycyną innymi antybiotykami bakteriobójczymi. Działa synergistycznie z sulfametoksazolem i ryfampicyną
Opakowanie: pudełka
Producent: Vetoquinol Biowet"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zamieszczam opis tego leku który sam stosuję w przypadku "Zespołu jelitowego" czyli tzw. brzuszków.
Jestem bardzo zadowolony z tego leku. Jak dotychczas nie zawiódł mnie. Jego zaletą, jak dla mnie, jest także jego postać czyli drobne granulki. W przeciwieństwie do leków w płynie, nie jest go tak łatwo zabrudzić przy pobieraniu z opakowania.

Zalecone mi przez weterynarza dawkowanie to 1 gram na 10 kg królika.
Dla ułatwienia dodam, że 1 gram to jest 1,5 ml w strzykawce 10ml.
Po wyliczeniu ile leku potrzebuje jednorazowo wsypuję do strzykawki, wkładam tłoczek i nabieram wodę w celu rozpuszczenia.
Lek trudno się rozpuszcza, doradzam użycie dobrze cieplej wody.
Dawkowanie to: raz dziennie przez trzy dni. Jeśli jest taka konieczność to po dwóch dniach przerywy, kolejne trzy dni.

Zwróćcie uwagę na działania uboczne. Chodzi o biegunki. Nie jestem w stanie powiedzieć na ile wywołuje je lek, ale po pierwszej dawce występują, co moim zdaniem przy tym schorzeniu jest korzystne. Królik szybko wraca do zdrowia Ostatni przypadek to 4 mies BOS, po 6 dniach praktycznie nie widać objawów w zachowaniu i wyglądzie, brak specyficznego zapachy kału. Może w 2 na 10 przypadkach konieczna była druga seria leku.

Weterynarz zapewnił mnie o skuteczności tego laku w przypadkach chorób układu oddechowego.

Uwaga!
Stosując się do zaleceń Weterynarza, nie ma mowy o stosowaniu nazwijmy to "profilaktycznym", np przy odsadzaniu.
Post : 11 wrz 2012, 21:48

Strefa czasowa UTC+1godz.


Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS