Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 wrz 2012, 13:30 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Oto opis z etykiety produktu:
Mieszanka paszową uzupełniają dla zwierząt roślinożernych - królików, nutrii, szynszyli
Składniki analityczne w 1kg Informacje dodatkowe:
Wapń 224 g L- lizyna 11g/kg
Sód 41 g DL- Metionina + Cystyna 30g/kg
Fosfor 52 g L - Treonina 13g/kg
Tryptofan 0,3 g/kg
Walina 1,4 g/kg
Magnez 7 g/kg

Skład:
węglan wapnia, fosforan diwapniowy, drożdże paszowe suszone, chlorek sodu, węglan wapniowo-magnezowy.
Dodatki w 1kg
Witaminy
E672 Witamina A 300 000 j.m, E 671 Witamina D 60 000 j.m Witamina E 900mg, Witamina K 50mg, witamina B1 30mg, witamina B2 150mg, witamina B3 30mg, witamina B12 600 mcg, Biotyna 1 500mcg, Kwas nikotynowy 675mg, Kwas pantotenowy 3 00mg, Kwas foliowy 23mg, Cholina 6 000mg
Pierwiastki śladowe
E1 Żelazo (siarczan żelaza (II) monohydrat) 1 500mg, E2 Jod (jodek potasu), 7,7mg, E3 Kobalt (podstawowy węglan kobaltu (II) monohydrat) 1mg, E4 Miedź (siarczan miedzi pemhydrant), 350mg, E5 Mangan (tlenek manganu (II)) 15 00mg, E6 Cynk (tlenek cynku) 800mg, E6 Cynk (siarczan monohydrat) 700mg, E8 Selen (selenian (IV) sodu) 6,7mg
Aminokwasy
3.2.5 siarczan L- lizyna i produkty ubocznej fermentacji 17,2g, 3.1.1 DL- Metionina technicznie czysta 15,2 g, 3.1.7 sól wapniowa hydroksyanalogu metioniny 18g, 3.3.1 L- Treonina technicznie czysta 11,5g
Kokcydiostatyki
E766 Salinomecyna sodowa (Sa cox 120 microGranulate) 562,5mg
Przeciwutleniacze
E324 Ethoxyquin 106,7mg. E321 BHT 17,6mg. E310 Propyl Gallate 20mg
Konserwanty
E 330 Kwas cytrynowy 200mg


Załączniki:
2012-09-22 12;26;21.jpg
2012-09-22 12;26;21.jpg [ 26.4 KiB | Przeglądany 8398 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2012, 17:21 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 sie 2012, 7:08
Posty: 184
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Sk...ce
Województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
A jak ze stosowaniem tego środka i jak jest jego cena?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2012, 6:26 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
DOLFOS KR 4% z kokcydiostatykiem

Mieszanka paszowa uzupełniająca dla futerkowych zwierząt roślinożernych: królików, nutrii, szynszyli.


Właściwości i działanie
DOLFOS KR 4% z kokcydiostatykiem jest specjalistycznym preparatem przeznaczonym dla futerkowych zwierząt roślinożernych. Pełny zestaw witamin, mikro- i makroelementów oraz aminokwasy czynią z niego cenny dodatek do pasz.

Zalety stosowania
poprawia kondycję
poprawia gęstość i jakość okrywy włosowej
zapobiega niedoborom pokarmowym
poprawia płodność i plenność
zwiększa ilość zdrowego potomstwa
Dawkowanie
4 kg na 100 kg paszy

Zawartość opakowania
2kg, 10kg, 20kg
Opis zaczerpnięty :http://www.dolfos.com.pl/index.php?id=products/f5&druk=y
Kosz jak płacę za opakowanie 2kg to 18 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2012, 7:33 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Stosuje mniej więcej od roku. W hurtowni nie było mniejszych opakowań, więc zaszalałem i kupiłem od razu 20kg za jakieś 120zł.
Jeśli się nie podaje pasz w postaci mokrej lub zwilżonej, zachowanie proporcji 4kg Dolfosu na 100kg paszy, jest praktycznie nie wykonalne. Nawet zgniecenie mieszanki po dodaniu Dolfosu powoduje jego pylenie, więc stosuję mniejsze dawki. Mniej więcej 1%. Takie pylenie jest już do przyjęcia, bo nie mam jakichś szczególnych problemów z kichaniem królików. Myślę, że faktycznie króliki zjadają go jeszcze mniej, bo i w pojemnikach trochę zostaje i z karmideł zawsze jakiś pył wylatuje.
Z uwagi na powyższe:
Po pierwsze traktuję go raczej jako uzupełnienie dawki witamin i minerałów.
Po drugie nie zawracam uwagi na kokcydiostatyk bo i tak dostają go za mało.
Po trzecie przymierzam się do zakupu Dolfosu 1%. Jak sama nazwa wskazuje potrzeba go 1kg na 100kg mieszanki, a do tych dawek jestem w stanie się zbliżyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2012, 7:01 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, 11:08
Posty: 206
Images: 42
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wilczyn
Województwo: dolnośląskie
Yeti i pisz do przedstawiciela oni ci sami przyślą taki jak będziesz chciał i nie będziesz musiał przepłacać. Ja osobiście używam 4% ale bez kokcydiostatyku. Do tej pory podawałem z pasza i zbożem, ale teraz zacznę z ziemniakami gotowanymi bo jak podaje sypkie to kichanie królików mnie drażni..
Ostatnio widziałem na wystawie nawet stoisko z dolfosu i 10kg worek kosztował 50zł u nich bez kokcydiostatyku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2012, 9:09 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 22:06
Posty: 342
Images: 0
GG: 0
Województwo: łódzkie
A mnie wychodzi taniej w hurtowni niż bezpośrednio u producenta. Nie liczę już kuriera, który miałby to przywieżść. Widocznie hurtownie muszą mieć spore zniżki.
Dolfos czy inne premiksy można podawać w miarę skutecznie tylko w karmie zwilżonej, albo jakiejś ciastowatej, tak jak np. Maciek z ziemniakami parowanymi.
Na sucho ze śrutą, znaczna część premiksu oddzieli się i zostanie na dnie karmidła.W dodatku to co zostaje to jest sama ''esencja'', czyli kredy,fosforany.
Premiksy są produkowane w postaci sypkiej, bo taka postać umożliwia w miarę dokładne wymieszanie. Technologicznie na pewno byłoby możliwe robić te rzeczy w jakiejś postaci granulowanej lub chociaż takiej, jak pasza dla drobiu, ale wtedy bezpiecznie można byłoby żywić króliki siedzące pojedyńczo w klatkach. Wynika to z tego, że premiksy same w sobie nie są czymś smacznym i takie granulki jedne króliki by jadły, inne pewnie nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2012, 10:22 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Skalkulowałem kuriera itp i mnie też wyszło, że lepiej wziąć to co jest w hurtowni.
Teraz zamówię sobie wcześniej, takie opakowanie jakie mi potrzebne bo 20 kg to za dużo.
>włodek< ma rację, że z sypkimi paszami, jak zboża, dużo się tego nie poda. Robiłem tak na początku i miałem wątpliwości czy to w ogóle ma sens.
Przy stosowaniu gniotownika sytuacja troszkę się poprawia. Mieszam to ze zbożami przed gnieceniem.
W procesie gniecenia dużo więcej łączy się ze zbożem, choć nie jest to maksymalna dawka.
Dopóki nie znajdę czegoś bardziej funkcjonalnego pozostanę przy Dolfosie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2012, 6:57 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Podpisuje się pod słowami kolegów. Dodając Dolfos 4% do pasz treściwych, sypkich w proporcji jakiej trzeba dużo się go marnuje, do tego kichanie... Przy następnej okazji mam zamiar zrobić tak jak Darek- kupić 1% dolfos KR. W tej chwili udział premiksu w paszy, którą podaje to 1-2%, przy 4% miałem to co Darek.

Poza Dolfosem KR 4% nie podaje innych dodatków witaminowo-mineralnych (poza tymi, które są w paszach, również w granulacie) i narzekać nie mogę. Artykuł wart stosowania w hodowli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS