Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 sty 2014, 20:43 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 06 sty 2014, 16:02
Posty: 44
Images: 0
Lokalizacja: Zapole woj. Łódźkie
GG: 0
Województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Codzienne menu gołębi zmieniamy w zależności od ich potrzeb i pory roku. Parom rozpłodowym podajemy mieszankę dla gołębi rozpłodowych o wysokiej jakości energetycznej z dużą ilością białka. Na jesieni dostają karmę dla gołębi pierzących się, a w zimie, bogatą energetycznie karmę zimową.
Najprostszym sposobem odżywiania jest podawanie odpowiedniej karmy w granulacie - musimy tylko regulować jej ilość. Dzięki optymalnemu odżywianiu wzrasta popęd płciowy gołębi, młode rosną szybciej, pióra ptaków są zdrowsze, mocniejsze i bardziej połyskliwe.
Zapotrzebowanie na pokarm zależy od wielkości i wagi ciała danej rasy i wynosi od 15 do 50 gramów dziennie na gołębia.

Ciekawostka: przy cenie 50 zł za 25-kilogramowy worek karmy i dziennym zużyciu jednego gołębia 25 gram, koszt utrzymania pojedynczego ptaka wynosi około 0,05 zł na dzień. Moim zdaniem warto trzymać te przemiłe ptaszki za ta mała cenę utrzymania :)

Gołębiom podaje się także przeróżne przysmaki. Jednym z nich są kiełki zbóż, lecz trzeba uważać, ponieważ szybko wychodzą na nich pleśń i mogą zachorować gołąbki na różne choroby, dlatego trzeba dawać świeże i w małych ilościach by wszystko zjadły. Drugim popularnym przysmakiem a zarazem witaminami jest grit. Grit jest mieszanką muszli i drobnych kamyków. Regularne podawanie gritu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie żołądka. Niektórzy hodowcy podają także skruszoną cegłę. Co do tego nie byłem przekonany lecz sam teraz to podaje bo to chyba najlepszy przysmak moich gołąbków i wcale mnie nic nie kosztuje:). Kolejnym, lecz mniej podawanym przeze mnie przysmakiem sa orzeszki. Orzeski są dla gołębie, hmmm.. nw jak to napisać. Po prostu gdy ujrzą orzeszka, zrobią dla niego wszystko nawet wejdą na głowę. Sam sie przekonałem, lecz często też nie można dawać ponieważ mogą sie uzależnić i będą tylko to jadły a ziarna już nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS