Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 24 wrz 2012, 7:13 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, 11:08
Posty: 206
Images: 42
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wilczyn
Województwo: dolnośląskie
starydolar ale ja nie psikałem czystą nalewką tylko rozcieńczoną w wodzie i odparowaną :)
pajo 10 kropli na litr wody to jest bardzo mocno rozcieńczone. Wydaje mi się, że dla królika może być to za słabe, ale to tylko moje przypuszczenia. 10 kropel to nawet nie wychodzi 1mililitr, ale zaokrąglijmy to do 1mililitra, więc wychodzi stężenie 1/10000 jak dla mnie jest to za mało patrząc na to, że EM podaje się 1ml na 1 kg masy ciała zwierzęcia a u kur podaje się 1l na 1000l wody, więc 1ml na 1l wody. Dawki gołębiarskie są dużo mniejsze ze względu na to, że drób i ptactwo ma inny układ pokarmowy, więc tak logicznie rozumując dla królika powinno podnieść się tą dawkę bo widać jak zaniżane są dawki dla drobiu na podstawie EM.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2012, 13:42 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
tak jak pisałem nie stosowałem tego i mam dopiero zamiar to zastosować , a co do proporcji gołąb królik to nie wiem wydaje mi się ,iż większy królik tym więcej wypije a na pewno więcej od gołębia . poza tym większość leków dla drobiu jest stosowana również dla królików i w podobnych proporcjach jeszcze jedno mam zamiar zastosować propolis jako profilaktykę nie jako lekarstwo .
Może Ewa doradzi jaka dawka była by stosowna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2012, 14:42 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, 11:08
Posty: 206
Images: 42
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wilczyn
Województwo: dolnośląskie
Nie no jasne jasne, ja tylko tak podałem te wartości bo troszeczkę dziwne to dla mnie jest a warto porozmawiać o tym i jakoś wreszcie dobrać odpowiednią dawkę :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2012, 17:15 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, 11:08
Posty: 206
Images: 42
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wilczyn
Województwo: dolnośląskie
Jeszcze tutaj mam taka stronkę od kitu to jak by ktoś chciał poczytać, tylko ona bardziej odnośnie ludzi jest, ale rany itp to raczej takie same u wszystkich są.
http://www.pasieka.rostkowski.info/propolis.html#skora


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2012, 9:33 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
O leczniczych właściwościach wiem nie od dzisiaj i nie mam zamiaru ich negować.
Zastanawia mnie jednak czy słusznym jest założenie że propolis ma zastosowanie w profilaktyce.
W końcu ma działanie antybiotyczne. Czy podawanie do picia na pewno ograniczy dorobnoustroje chorobotwórcze?
A może w pierwszej kolejności zaszkodzi tym pożytecznym?
Myslę że porównanie propolisu do Probiotyków i stosowanie zamiast nich to nie jest doby pomysł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2012, 12:26 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Zgadzam się z Yeti że propolis to jest antybiotyk a nie probiotyk i podawać się go powinno kiedy wystąpi jakąś dolegliwość a nie zachowawczo.
Propolis stosuje mój kolega w swojej rodzinie i jak do tej pory nie musiał sobie ani swoim domownikom podawać antybiotyków przepisanych od lekarza - stosuje go od lat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2012, 20:02 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
No i dalej mnie nie rozumiecie , ja jego nie podaje a pisałem ,dokładnie,że mam zamiar podać przez krótki czas , ale nie pisałem kiedy. to teraz powiem: jak wszyscy wiedza zaczyna się sezon wystawowy no i ja mam zamiar podać królikom na wystawie , a po co chyba wszyscy wiedza po to aby króliki z wystawy do domu wróciły zdrowe i żebym czegoś nie przywiózł .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2012, 21:03 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Pajo. Czy to w normalnej hodowli, przed wystawą czy na wystawie to bez znaczenia, skoro chcesz podawać na wszelki wypadek czyli profilaktycznie. Nie zmienia to moich wątpliwości co do ukierunkowania działania propolisu. Podasz i będzie on niszczył bakterie w układzie pokarmowym, to złe i pewnie te dobre. Dobrze jak zacznie od złych. A jak zacznie od dobrych robiąc miejsce dla tych chorobotwórczych?
Nie wiem czy tak będzie, ale nie ma pewności, że nie.
Sam zastanawiam się nad używaniem propolisu. Np. w miocie jeden młody zachoruje na np. zespół jelitowy. Podawałem mu antybiotyk a po 8h dostawał probiotyk. Profilaktycznie reszta z klatki dostawała przynajmniej raz ten sam antybiotyk. Nie bardzo mi się taka metoda podoba.
A może tym wyglądającym na zdrowe zamiast leku propolis a po 8h probiotyk?
Tak właśnie rozumiem wykorzystanie antybiotycznych właściwości propolisu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2012, 21:24 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Ja wole dmuchać na zimne , a co drugiego zastosowania , w zeszłym roku wszyscy pamiętamy jak przedłużała się jesień , i jakie tego były rezultaty , np. przy pierwszych objawach kichania , zamierzał bym również podać propolis , zobaczę jaka będzie jego skuteczność.No i najważniejsze propolis nie wyrządzi szkody dla organizmu jak farmaceutyczne antybiotyki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2012, 15:09 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, 11:08
Posty: 206
Images: 42
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wilczyn
Województwo: dolnośląskie
No ja też jedną samiczkę teraz oddzieliłem bo mi smarkać zaczyna i zaczynam jej dawać właśnie nalewkę z propolisu. Zobaczymy jaki będzie tego skutek. Mam nadzieję, że skończy się tak samo pozytywnie jak z odgniotkami u jednego z samców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS