Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 29 lip 2015, 23:15 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Spokojnie. :D
To będzie "normalna" Wystawa a nie żadna specjalistyczna. Koledzy hodowcy WJS-a postanowili w ramach Wystawy przeprowadzić Turniej tej rasy, ot i wszystko.
Z tego co pamiętam to w ubiegłym roku nie Pan Koch oceniał WJS-y w Broniszach. Pretensji nie było, więc nie widzę powodu bu tym razem miało być inaczej. :D
Decyzja kto będzie sędziował należy do Zespołu Organizacyjnego Wystawy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sty 2016, 23:41 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Zapraszam do zapoznania się z tematem poświęconym "V Mazowieckiej Wystawie Królików Rasowych"
viewtopic.php?f=44&t=1102&start=20


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 sty 2016, 1:36 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Przygotowując dokumentację Związku do zamknięcia minionego 2015r., oraz przeglądając materiały z minionych lat, zdałem sobie sprawę jak wiele osiągnął Mazowiecki Związek Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza przez te 6 lat działalności.

Pamiętam, jak w listopadzie 2009r. w pomieszczeniach świetlicy Urzędu Gminy w Kołbieli zebrała się garstka zapaleńców marzących o tym, że może kiedyś, za kilka lat, uda się w jakiś sposobem zdobyć klatki, znaleźć lokal i zorganizować Wystawę. Jedyną drogą do tego celu było założenie "Swojego Związku". Obrady trwały długo. Zebrało się Nas akurat tyle osób że wystarczyło na obsadzenie ustawowych Władz Związku(niewielu osobom udało się "wymigać" od funkcji. :))
Cały nasz "majątek" stanowiło 36 oczek wystawowych na które składaliśmy się od dłuższego czasu, "żeby choć mały pokaz zrobić". O tym jak organizuje się Wystawę, nikt z zebranych nie miał wtedy pojęcia. Wracając samochodem, późno w nocy, w okropnej mgle, zastanawiałem się czy damy radę cokolwiek zrobić w ciągu najbliższych 10lat. Wydawało się to mało prawdopodobne biorąc pod uwagę, że składkę roczną ustaliliśmy sobie na poziomie 50zł (tak jak i "wpisowe").
Nie chcieliśmy więcej! To od samego początku miał być Związek dla zaangażowanych, a nie dla zamożnych. :) :)

Przez te sześć lat częściej było pod górkę, niż z górki. Nie ominęły nas zawirowania i problemy. Nie ominęła nas ludzka zawiść.:( Wielu ludzi przychodziło i nie mało odchodziło. Jednym znudziła się hodowla lub życie zmusiło ich do zmian, inni przechodzili do Związków "bliżej domu", ale byli też i tacy którym najzwyczajniej w świecie "nic się nie chciało".

Zaczął się 2016r. Minęło niewiele ponad sześć lat. Czym jest dzisiaj Mazowiecki Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza?
Przyznaję, że zaszliśmy o wiele dalej niż ktokolwiek z założycieli był w stanie przypuszczać!
W listopadzie odbyła się nasza piąta Wystawa (a trzecia w Broniszach). Tym którzy byli nie muszę tutaj udowadniać że udana. :D
Po raz pierwszy króliki wystawialiśmy wyłącznie we własnych oczkach wystawowych, a dorobiliśmy się ich aż 550!
Składka członkowska wzrosła w tym czasie zaledwie o 10zł. Wpisowe dopiero od 2015r. podnieśliśmy na 100zł.
Mamy już miejsce do składowania klatek w bardzo dobrych warunkach. Transport dograny.
Wprowadziliśmy "Fundusz Wystawowy" który na 2016 r. wynosi 20zł od Hodowli. Sami przyznajcie, ze to niewiele jeśli zawiera się w nim "wpisowe" na Wystawę i opłata za 5 oczek.
Organizujemy dwa Pokazy królików w roku. W Łącku i w Siedlcach.
Powoli przygotowujemy się do "skomputeryzowania" rodowodów. Kto chce może drukować ich rewers. (Może z czasem i całych?)
(Myślę że do osiągnięć można zaliczyć także odcinek "Akademii Farmera" obejrzany ponad 60 000 razy. :D - https://www.youtube.com/watch?v=e_lZL-4WUEA )
A nowi Hodowcy? Dzisiaj przyszła kolejna deklaracja, to będzie M-133 ( w drodze co najmniej jeszcze cztery). :D
Najwyraźniej to, co i jak robimy przyciąga ludzi. :D :D :D

To tylko kilka ze zmian w MZHKiDI, ale tak naprawdę dumny jestem z tego co się nie zmieniło!
Po pierwsze, nie poprzewracało nam się w głowie. Nie narzucaliśmy innym naszych poglądów i pomysłów i nadal tego nie robimy.
Nie zapominamy oddanych przysług na początku naszej przygody z Wystawami (ukłon do Ciebie Krzysiek i Ciebie Paweł).
Nie szukamy wrogów, a jedynie przyjaciół (ale na głowę wejść sobie nie dajemy) :mrgreen: .
Wszyscy są u nas mile widziani.

I chyba najważniejsze co się nie zmieniło, Związek nadal jest "zarządzany" a nie "rządzony"
Kto bywa na Zebraniach wie, że nadal wspólnie decydujemy praktycznie o wszystkim, nadal każdy może bez obawy zgłosić pomysł.
Z założycieli zostało nas 10 osób. Nie oszukujmy się, sami nie dalibyśmy rady doprowadzić Związku tu gdzie jest.
Na szczęście wciąż przychodzą kolejni zapaleńcy "którym się chce".
Z "trójek" jest Marek. "Czwórki" to Krzysiek z Michałem i Janek. Jacek z "Szóstek". "Siódemki" to:dwóch Przemków, Andrzej i Paweł. Jarek i Edward z "ósemek". Hubert i Łukasz z "dziewiątek". i jeszcze wielu, wielu innych.

Z taką ekipą można wiele zdziałać, i z tego co mi wiadomo, nikt nie zamierza spoczywać na laurach, ale o planach to już nie teraz i nie tutaj. :mrgreen:

P.S.
Po przeczytaniu ktoś powie: "Ale się gościowi chwalipięta załączył". :mrgreen:
Sorry. Ja nie siebie chwalę, ale ludzi których "Pan B" pozwolił mi spotkać na swojej drodze i którym dane mi jest troszkę pomóc. Dobre to "ludziska", więc im się dobre słowo należy. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 sty 2016, 14:50 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Cóż można dodać...?
Mogę od siebie że faktycznie niektórym ludziom się chcę i to widać z roku na rok na wystawie i dzięki takim ludziom ten związek mam nadzieję będzie się rozwijał np. Turniej WJS a może kiedyś i klub WJS przy Związku, kto to wie ... lub inne turnieje w innych rasach. Dorobiliśmy się już własnych sędziów i asystentów , więc jest pomoc merytoryczna jak i praktyczna a to naprawdę pomaga każdemu w jego hodowli.
Życzę nam wszystkim aby ten rok 2016 był owocny w naszych hodowlach jak również w dalszej budowie i rozwijaniu naszego stowarzyszenia.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 mar 2016, 22:55 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Termin Walnego Zebrania MZHKiDI już jest znany.
Spotykamy się w dniu 3 kwietnia 2016r., rzecz jasna w Kołbieli.
Podsumujemy 2015r., przedyskutujemy "V Mazowiecką Wystawę Królików - Bronisze 2015". Obgadamy plany na VI Mazowiecką... i powitamy nowych Hodowców. :D
W listopadzie 2015 najwyższy nr hodowli to było M-128, dzisiaj to..... M-143.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS