Króliki nasze hobby
http://www.forum.e-hodowca.pl/

Srodki do odkażania klatek
http://www.forum.e-hodowca.pl/viewtopic.php?f=30&t=139
Strona 1 z 1

Autor:  zazon [ 27 wrz 2012, 21:23 ]
Tytuł:  Srodki do odkażania klatek

Zwracam się z zapytaniem do forumowiczów jakich środków używacie do odkażania klatek, pomieszczeń ?
Ja osobiście używam Virkonu . Poniżej opis:

VIRKON jest preparatem wieloskładnikowym, zawiera związki powierzchniowo czynne, substancje utleniające, kwasy organiczne, nieorganiczne układy buforujące, stabilizatory i barwnik. Jedną z substancji czynnych jest mononadsiarczan potasu.

ZAKRES STOSOWANIA
VIRKON stosowany jest w stężeniu 2% w czasie działania
10 minut do ogólnej dezynfekcji powierzchni oraz do dezynfekcji i mycia narzędzi lekarskich. Działa bakteriobójczo
i wirusobójczo (włącznie z HIV i HBV). Stosowany do dezynfekcji ogólnej czystych powierzchni działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo w czasie 15 minut. Może być stosowany do rozlanych płynów ustrojowych i wydalin.
VIRKON zgodnie z podanym sposobem może być stosowany do dezynfekcji powierzchni i sprzętów wykonanych z gumy, szkła, tworzyw sztucznych
i metalu.
WŁAŚCIWOŚCI
VIRKON jest jasnoróżowym proszkiem łatwo rozpuszczalnym w wodzie.
W stężeniu użytkowym roztwór ma ciemnoróźową barwę, charakteryzuje się właściwościami myjącymi, a także przyjemnym zapachem. Roztwory użytkowe preparatu posiadają kwaśny odczyn, dlatego nie należy ich mieszać
z detergentami i innymi związkami chemicznymi o odczynie zasadowym.
VIRKON prawidłowo stosowany nie powoduje schorzeń o podłożu alergicznym (astmy, stanów zapalnych skóry), nie ma właściwości mutagennych
i rakotwórczych.

Autor:  Pajo [ 27 wrz 2012, 22:19 ]
Tytuł:  Re: Srodki do odkażania klatek

Ja również raz na miesiąc w zimie rzadziej stosuję Virkon , a przy każdorazowym cotygodniowym sprzątaniu klatki posypuję Lubisanem .

Autor:  Maciek [ 28 wrz 2012, 14:54 ]
Tytuł:  Re: Srodki do odkażania klatek

Też stosuje Virkon a teraz na lato kupuję także Lubisan. Dodatkowo jak mam EM niekiedy to też popryskam, ale to rzadziej no i jeszcze wapno raz na jakieś trzy miesiące.

Autor:  starydolar [ 28 wrz 2012, 18:33 ]
Tytuł:  Re: Srodki do odkażania klatek

Ja stosuję RAPICID. Jest to środek na bazie jodu z detergentem, opis można znaleźć w internecie. Do jego stosowania przekonał mnie weterynarz, twierdząc że jest lepszy od virconu pod tym względem, że ma szersze spektrum działania i można go stosować w odpowiednim rozcieńczeniu w obecności zwierząt. Od pewnego czasu stosuję też LUBISAN polecony przez kolegów z tego forum i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie mam smrodku i much, a i komarom też chyba przeszkadza jego zapach bo mniej ich przy klatkach niż na tarasie, gdzie od popołudnia nie dadzą powykorzystywać, być może ostatnich, ciepłych dni. :(

Autor:  PAWEL_WP1 [ 29 wrz 2012, 6:24 ]
Tytuł:  Re: Srodki do odkażania klatek

W mojej hodowli do dezynfekcji klatek używam wody , biorę wodę wlewam do zraszacza spryskuję klatkę i opalam palnikiem na gaz propan butan . Zraszanie powoduje parę wodną która dociera w większość zakamarków w klatkach co powoduje że taki sposób jest skuteczny. Taki zabieg wykonuje raz w miesiącu , natomiast po każdym sprzątaniu z powodu złej konstrukcji klatki susze klatki palnikiem i posypuje lubisanem .

Autor:  korgan [ 29 sie 2013, 7:02 ]
Tytuł:  Re: Srodki do odkażania klatek

Ja u siebie stosuję Rapicid. Wcześniej używałem Virkonu. Po wyczerpaniu zasobów butelki, co nastąpi niedługo, mam zamiar wrócić do Virkonu. Dlaczego? Bo jest lepszy? Nie, powodem jest możliwość uodpornienia się bakterii, wirusów, czy grzybów na składniki Rapicidu, używanego u mnie od około 2 lat.
Jak myślicie, mogę mieć rację?

Mieliście może doświadczenia z innymi specyfikami do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich? Zakładając, że cena nie ma znaczenia co byście polecili do dezynfekcji ogólnej?

Autor:  walthemar [ 29 sie 2013, 8:16 ]
Tytuł:  Re: Srodki do odkażania klatek

Ja używam Dezosan Wigor. Poniżej opis produktu:

Dezosan Wigor jest preparatem przeznaczonym do suchej dezynfekcji ściółki w obecności zwierząt. Utrzymuje korzystne warunki sanitarne i poprawia mikroklimat w pomieszczeniach gospodarczych. Wysoką skuteczność działania Dezosan Wigor osiąga przez to, że jest:
-bakteriobójczy w odniesieniu do bakterii Salmonella suiss, E.Coli i innych
-grzybobójczy w odniesieniu do Asp. Niger, Mucor, Fusarium i innych wirusobójczy
-larwobójczy w odniesieniu do larw much i innych pasożytów
-wysoce skuteczny w niszczeniu kokcydii w tym isospora suis
-obniża poziom amoniaku i poprawia mikroklimat w pomieszczeniach gospodarczych
-ogranicza wilgotność ściółki

WŁAŚCIWOŚCI:
Dezynfekcja - zawarte sole wspomagają efekt dezynfekcyjny preparatu
Dezynsekcja - preparat niszczy larwy much i innych pasożytów
Dezaktywacja - likwiduje bakterie, wirusy, grzyby lub hamuje ich rozwój
Niskie pH - likwiduje mikroorganizmy, wzmacnia efekt dezaktywacji w wilgotnej ściółce
Obniża poziom amoniaku - podnosi odporność na choroby i powoduje lepsze wykorzystanie pasz.
Poprawia wartość nawozową obornika - wzbogaca go w azot

Wysoka skuteczność to wynik synergicznego działania wszystkich składników preparatu. Dezosan Wigor nie wywołuje rezystancji wśród zwalczanych patogenów. Preparat może być stosowany w obecności zwierząt. Dezosan Wigor przeznaczony jest dla wszystkich gatunków zwierząt.

WSKAZANIA
Na porodówkach, odchowalniach warchlaków. W oborach krów mlecznych w celu zapobiegania chorobom wymion i racic. Na kurnikach, indycznikach i przy produkcji gęsi zapobieganie salmonellozie, kolibakteriozie, aspergilozie W stajniach I wszędzie tam w produkcji zwierzęcej gdzie trudno utrzymać dobre warunki sanitarne oraz poprawić mikroklimat

SPOSÓB UŻYCIA
Dezosan Wigor preparat stosuje się w formie proszku rozsypując go na powierzchni produkcyjnej niezależnie od rodzaju podłoża (ściółka, beton, ruszty i inne) w ilości 50g/m2 przez kolejne trzy dni i następnie co 7 dni przez cały cykl produkcyjny.

Autor:  korgan [ 29 sie 2013, 8:22 ]
Tytuł:  Re: Srodki do odkażania klatek

Waldku, pytałem raczej o preparaty do dezynfekcji ogólnej, nie ściółki. Używasz jakichś?

Autor:  gk21 [ 28 wrz 2016, 11:26 ]
Tytuł:  Re: Srodki do odkażania klatek

odświeżam temat, bo ostatnio używałem świec dymnych do dezynfekcji, jak by ktoś szukał środka do dokładnej dezynfekcji całego pomieszczenia to polecam, jedyny minus jest taki, że na czas dezynfekcji trzeba przenieść zwierzęta w inne miejsce

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/