Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 09 wrz 2015, 12:52 
Offline
ma zamiar pisać

Rejestracja: 03 wrz 2015, 21:33
Posty: 6
GG: 0
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Co do tatuowania, cytat z ogłoszenia o sprzedaży teddy (wzięty przed chwilą ze strony z ogłoszeniami ogólnopolskimi) zaprzyjaźnionej z Panem hodowli:

„Przynależę do związku hodowców gdzie nie jest wymagane tatuowanie króliczków. Jestem hodowcą i pielęgnuje swoje maluszki nie po to by w 6 tygodniu życia zadać mi ból wyrzynając do krwi cyfry i liczby. Jestem przeciwna takim rytuałom.”

Może warto zastanowić się w jakie dzwony się uderza, aby nie wylać dziecka z kąpielą?

I niech już Pan da spokój wątkom osobistym i pokaże, że ma jaja i wróci do wątku głównego.
Na razie się Pan zachowuje jak rozhisteryzowana baba:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2015, 13:47 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Manipulowanie faktami tym razem się nie udało , cytat ze strony internetowej nie dotyczy hodowcy ze struktur PZHGRiDI . Taka informacja podana przez Panią / Pana jak kto woli działa na niekorzyść tej organizacji i wprowadza ludzi w błąd . Proszę o zaprzestanie podawania nieprawdziwych informacji do publicznej wiadomości .

Obrażanie Pana / Pani mnie już nie rusza i świadczy tylko o autorze .

Jeżeli chodzi o odpowiedzi na zawarte pytania postaramy pewnie wspólnie na nie odpowiedzeć , przed tym jednak informujemy kupującym jakich dokumentów mogą oczekiwać od sprzedających hodowców w naszych strukturach . Proszę o informacje jak inne Związki i Stowarzyszenia zapatrują się na ten temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2015, 13:52 
Offline
ma zamiar pisać

Rejestracja: 04 wrz 2015, 18:02
Posty: 1
GG: 0
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Kobieta
Witam, Pani „Stefan”

Umieściłam dość mocno sprecyzowany post poparty artykułami, gdyż los kobiety oszukanej bardzo mnie przeraził, dodam że miałam jeszcze 2 takie zgłoszenia. Jestem hodowcą dbam o zwierzęta, ale też i o ludzi którzy biorą ode mnie króliczki. Znam pełne rodziny i cenię sobie ich przyjaźń... hmm myślę że to charakter – tego raczej się nie zmieni,ani nie nauczy :-) Ze strony sprzedającego jest również dużo zapisków. Nie mniej jednak zakładając hodowlę czy jakiś interes to w pierwszej kolejności sami opracowujemy prawa i obowiązki zgodne z literą prawa a nie zakładamy wszystko a na końcu szukamy porad. W Polsce jest ogólnie przyjęte prawo, zapisane i przestrzegane można również ustalić swoje prawa – umowa – rezerwacja – odstąpienie od umowy – zwrot – przesyłka itd.. przykro mi, ale mam dużo pracy przy zwierzętach, pracuję cały czas czynnie zawodowo mam rodzinę i nie mam czasu pisać dla kogoś jago praw, to lekka przesada. Myślę że lepiej wziąć się za pracę częste czesanie, dezynfekcje pomieszczań, co 2 mc przeglądy weterynaryjne – nacisk na skórę gdyż wszyscy wiemy że środowisko w którym przebywają nie należy do sterylnych, uszy... też ważna sprawa... odrobaczanie --- oj nie badanie kału w pierwszej kolejności i potem ewentualnie odrobaczać jeśli jest taka potrzeba. Zanim się za coś zabieramy może najpierw sprawdźmy czy mamy ku temu warunki??? czy nadajemy się na hodowcę??? czy mamy odpowiednie podejście??? to są zwierzęta nie towar... , przykro mi, ale nie będę uczestniczyła w forum z braku czasu... a przy okazji widzę że tu raczej chodzi o fermy zaczepek i nękania niż konkretne pytanie i odpowiedzi.

Dla niektórych co nie wiedzących co to forum:
Forum dyskusyjne : przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.
Fora dyskusyjne są obecnie bardzo popularną formą grup dyskusyjnych w Internecie. Prowadzą je praktycznie wszystkie portale, większość wortali, znaczna liczba ISP.

To tylko formułka.. ale prosta, sorry ale gdyby był w tym temacie opisywany jakiś przypadek króliczych dolegliwości to dajcie znać.. przynajmniej może się człowiek podzielić doświadczeniem.. te przepychanki mnie irytują.. to nie dla mnie.. interesuję się konkretami szkoda mi czasu na to co jest opisywane do tej pory.. wolę go spożytkować zajmując się np. moimi zwierzakami... poza tym mam właśnie przegląd hodowlany, szczepienia, odrobaczanie, badania ogólne oraz pobranie próbek do analizy … polecam tak jest w każdej normalnej hodowli.


P.S. Jeśli chodzi o cytat :
„Przynależę do związku hodowców gdzie nie jest wymagane tatuowanie króliczków. Jestem hodowcą i pielęgnuje swoje maluszki nie po to by w 6 tygodniu życia zadać mi ból wyrzynając do krwi cyfry i liczby. Jestem przeciwna takim rytuałom.”

To w przeciwieństwie do Pani nie należę do struktur : PZHGRiDI dlatego mam sobie takie prawa. :-)nie tatuuję bo Teddy to jeszcze nie rasa i raczej nigdy nią nie będzie. Nie sprzedaję na mięso ani na futro … tatułowanie kundelków jest bezcelowe. Miłego dnia... mój jest wyśmienity i nie zamierzam go tracić na panią i jej wywody .. dodam nie odpisuję, chyba że w konkretnych sprawach hodowlanych. A jeśli się nie zna swoich praw.. to proszę udać się do radcy prawnego.. zapłacić za wizytę i będzie na przyszłość..

Z wyrazami szacunku Sylwia Czerwińska hodowla Teddy Land, podpisałam się :-) nie występuje tu jako inna osoba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2015, 14:07 
Offline
ma zamiar pisać

Rejestracja: 03 wrz 2015, 21:33
Posty: 6
GG: 0
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
PAWEL_WP1 pisze:
Proszę o zaprzestanie podawania nieprawdziwych informacji do publicznej wiadomości .


Jakie to zabawne:)
Największy manipulator na forum prosi o nie manipulowanie faktami.

Gdy ktos ma inne zdania od Pana jest wrogiem, więc nie ma się co dziwić, że hodowcy wolą tu występować anonimowo.

A mnie to bawi jak Pan się denerwuje i emocjonalnie podchodzi do każdego wpisu.
Dać Panu władzę, to wszystkich po kolei by Pan likwidował…
Masakra.

Myslałem, że to forum to co pożytecznego a nie gnojenie innych pod płaszczykiem forum.
Niestety szkoda czasu na czytanie całodniowego plucia jadem przez Pana…

Mam nadzieję, że oczerniana hodowla wyciągnie odpowiednie wnioski z wpisów w tym temacie jak i temacie zamkniętym rzekomo oszukanej (co do Pana czynnego udziału).

A z tego co wiem znieważanie w internecie zachodzi nawet wtedy, gdy nie jest podana nazwa hodowli ale jest możliwe jej zidentyfikowanie na podstawie podanych faktów (w Pana przypadku wymysłów). Celowe działanie jest jeszcze gorsze.

„Będzie się działo, będzie zabawa…”:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2015, 14:23 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Do regulaminu znakowania królików w tym Teddy Komisja Standaryzacyjna wydała komunikat który został opublikowany w Magazynie Gołębie NR 66/2015
Cytuję
,, W dniu 24.01.2015 r. na Krajowej Wystawie w Kielcach, powołana przez Kol. Sędz. komisja Sędziowska w składzie; Ludwik Czech, Brunon Bluszcz oraz Tomasz Latos, dokonała przeglądu królików zgłoszonych do procesu rejestracji. Przeglądowi zostały poddane króliki ras karzełek teddy oraz baranek teddy. Po zapoznaniu się z materiałem hodowlanym Komisja zezwoliła na dalszą procedurę rejestracyjną. W porozumieniu z Przewodniczą- cym Kol. Sędz. zezwolono na tatuowanie potomstwa zgodnie z przyjętym regulaminem dla królików rasowych, ze zmianą cyfr ucha lewego, z PL na R, gdyż nie są to rasy uznane. Rasy te mogą być wystawiane na wystawach jako pokaz: oceniane mogą być przez ww. sędziów na Wystawach- -Krajowej oraz Młodych Królików. Z pozdrowieniami Brunon Bluszcz Przewodniczący Komisji Standaryzacyjnej ds. Królików "

Zgodnie z tym wpisem króliki Teddy jako rasa nie uznana nie może być oceniana na lokalnych wystawach , jest traktowana jako pokaz i zabawa . Brak oceny = brak championów . Brak uznania rasy = brak królików rasowych , brak królików rasowych = brak rodowodu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2015, 19:38 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
W magazynie Gołębie nr 64 /2014 na stronie 45 ukazał się artykuł o Teddy z pogrubionym tekstem się zgadzam , z resztą artykułu cytowanego już nie .

Strona do pobrania magazynu Gołębnik http://pzhgridi.pl/magazyn.php

Ale i w Polsce zostały już podjęte działania w celu zarejestrowania rasy teddy i teddy baranka. I wydaje się, że również w Polsce kwestia ustalenia wzorca i uznania rasy teddy i teddy baranka jest już tylko kwestią czasu. Martwić może jedynie fakt, że nie ma w Polsce – odmiennie niż w Czechach – współpracy nad ulepszaniem rasy teddy i teddy baranka. W Polsce na dzień dzisiejszy istnieją nieliczne oficjalne, zarejestrowane hodowle teddy (2-3, łącznie z hodowlą autora), reszta zaś to niestety pseudohodowle
(posiadające króliczki mające niewiele wspólnego z króliczkami teddy czy teddy barankami), dodatkowo nastawione wyłącznie na zysk, niejednokrotnie połączony z męczeniem lub przedmiotowym traktowaniem zwierząt, lub jako pole doświadczalne dla – niedozwolonego z powodów zdrowotnych - łączenia króliczków króliczków teddy (krótkouche) z teddy barankami (długouche).
Natomiast w przypadku teddy baranka mamy tylko jedną oficjalną hodowlę w Polsce (autora artykułu).


W tym samym artykule autorka pisze :

Na marginesie należy wspomnieć, że w ostatnim czasie – zamiast pożądanego rozwijania współpracy
w zakresie tworzenia rasy teddy i teddy baranka w Polsce – powstał spór o możliwość pokazywania
teddy i teddy baranków na wystawach królików i poddawania ich ocenie mimo braku wzorca. Przedstawiciele jednego ze związków hodowców królików w Polsce próbują zablokować taką możliwość, powołując się właśnie na brak wzorca. Zapominają jednakże, że pokazywanie teddy i teddy baranków na wystawach znacząco przyczyniłoby się do ustalenia wzorca tych ras. Nadany bowiem zostałby kierunek, jakim mają podążać hodowcy tych ras. Bo czymże innym jest wzorzec, jak nie wskazówką, jak ma wyglądać przedstawiciel danej rasy?


Pytanie jak to się ma do publikacji w Magazynie skoro,, Stefan ‘dokonał takiego wpisu ?


A z tego co wiem znieważanie w internecie zachodzi nawet wtedy, gdy nie jest podana nazwa hodowli ale jest możliwe jej zidentyfikowanie na podstawie podanych faktów


Odnośnie tego artykłu wypowiedział się Stefan z innego Forum Królikarz Polski post warty przeczytania
Adres > http://krolikarzpolski.pl/forum/viewtopic.php?t=3287


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 wrz 2015, 20:57 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2012, 20:11
Posty: 802
Images: 149
GG: 0
Województwo: świętokrzyskie
Nie bardzo wiem czemu akurat do mnie kierowane są poniższe pytania, ale grzeczność nakazuje odpowiedzieć.

"Panie Yeti czy możemy powrócić do wątku głównego?
Może Pan usunąć wszystkie oszczerstwa PAWEL_WP1, bo już chyba wszyscy są tym zmęczeni?"


Oczywiście że można powrócić do wątku głównego. Ja już się wypowiedziałem i od poprzedniego wpisu moja wiedza i doświadczenie nie uległy zmianie.

Czy mogę usunąć wpisy PAWEL-WP1?
A dlaczego JA mam je usuwać? Nie jestem MODERATOREM sub-forum >>Dokumentacja<<. Nie odpowiadam za nie "służbowo"!
Prywatnie mi nie przeszkadzają.
Moje to: Urządzenia Hodowlane, Wystawy-Pokazy, Biblioteczka Hodowcy i KOSZ.
W pozostałych działam tak jak inni Moderatorzy czyli przeniosę temat jeśli ktoś pomylił Fora, Poprawię dyskretnie błędy, usunę wulgaryzm czy złośliwość. Ot takie tam kosmetyczne, drobne korekty.

Temat zszedł na zasady jakie obowiązują w Związkach. O obowiązujących w PZ wiem coś nie coś, ale to nie jest moja organizacja więc powstrzymam się od wypowiedzi.

P.S.
O tych które obowiązują w Moim Związku napiszę, ale nie w najbliższych dniach. Do tego trzeba mieć czas i spokojna głowę, a nie mam teraz ani jednego, ani drugiego. 7 września pękła u mnie rura wodociągowa i mi piwnicę zalało na amen. :( 8 września miałem urodziny, :D . Wysuszę pierwsze i odeśpię drugie, to pogadamy. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2015, 8:48 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Podaję link do strony PZHGRiDI gdzie jest umieszczony wzór dokumentu potwierdzającego pochodzenie królika obowiązujący w tych strukturach , dodatkowo opracowany dla ras nowopowstających obecnie jak i w przyszłości w tym przypadku Teddy .
http://pzhgridi.pl/druki/kroliki-karta_ ... 3.2014.pdf
Sposób prawidłowego wypełnienia jest opisany w odpowiednim regulaminie ,
http://pzhgridi.pl/druki/kroliki-regula ... 4.2014.pdf

należy pamiętać o komunikacie komisji standaryzacyjnej odnośnie królików Teddy .
Wszelkie inne dokumenty , w innej formie graficznej są niedozwolone w PZHGRiDI -dotyczy TEDDY
Królikowi bez prawidłowo wykonanego oznakowania zabronione jest wystawianie takich dokumentów , z przyczyn oczywistych .
Informuję również że na rodowodach jak i kartach miotu nie są umieszczane żadne imiona królików tylko numerki ze znaczka , przewidziane w regulaminie .

Dokument w/w można stosować też jako rodowód przekreślając znaczenie Karta Miotu .
W wielu związkach używa się jeszcze innego wzoru rodowodu
http://pzhgridi.pl/druki/kroliki-rodowod_05.08.2015.pdf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2015, 17:50 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 23 sie 2012, 18:00
Posty: 137
GG: 6477021
Miejsce zamieszkania: podkarpackie
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wykluczyć z ekranu wpisy konkretnych osób?
Przychodziłem tu odpocząć po zabawie z wnukami, teraz nerwy targam na oczernionej Stefanie.
"Marność nad marnościami i wszystko marność"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS