Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 sty 2013, 20:30 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 paź 2012, 17:31
Posty: 37
Images: 33
Lokalizacja: Kutno
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Kutno
Województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
PAWEL_WP1 pisze:
Jakie róznice dodatkowo zauważyliście pmiedzy królikami z czech i niemiec w tej rasie ?

Różnice które zauważyłem między królikami z Czech a Niemiec są następujące moje spostrzeżenia są oparte na młodych królikach w wieku od 3/4 tygodni w zwyższ
Króliki z Czech cechują się:
-dłuższym futrem
-szerszym i większym uchem
- w miocie są króliki cechujące się lepszą budową niż rodzeństwo
Króliki z Niemiec cechują się:
-krótkim równym futrem
-małe drobne uszy
- wszystkie króliki w miocie są równe
swoje spostrzeżenia opieram na swoich królikach które teraz mam dorosłe króliki posiadają podobne cechy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lut 2013, 20:36 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Wiedeński niebieski różnice w okrywie włosowej :

czeski : futro ciemniejsze wpadające w odcień czarny , włos długi, struktura włosa falista przez co króliki tego typu maja słabszą sprężystość , rzekłbym powoduje to że są filcowate, w miarę dobra okrywę dostają gdy dorosną.
Budowa królika krótszy szeroki tułów , uszy grubsze .

Niemiecki; Futro jasne w odcieniu niebieskim , włos krótki , struktura włosa prosta w całej okrywie, dobrze sprężysta na całości , okrywa sprężysta jest nawet u młodych królików .
Budowa : tułów dłuższy , uszy nieco cieńsze .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2013, 19:53 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
W książce z 1952 rok królik Wiedeński niebieski ma opisany kolor jako stalowo-niebieski , czyli jasny kolor taki jaki jest w Niemczech . Książka w jęz. POLSKIM. Króliki wydanie 2 poprawione i uzupełnione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2013, 20:22 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
A ja coś napisze odnośnie okrywy włosowej , dlaczego króliki z Filcowatym włosem WN zostają dobrze oceniane na wystawach nie wiem o co chodzi , taki włos nie ma nic wspólnego z sprężystością , o co chodzi nie wiem ja takie króliki eliminuję , a inni ,

Proszę o wyrażenie swoich opinii .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 11:30 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Pajo jak bedzie świadomość u hodowców że taka sierść jest zła i jak ją poprawić to napewno wiecej o to bedzie dbało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2013, 20:02 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Mam prośbę do hodowców tej rasy o ciemniejszym ubarwieniu , proszę o sprawdzenie koloru oka królika czy odpowiada wzorcom, np Polskiemu :
6. Specyficzne cechy rasowe (barwa włosów podszyciowych, oczu, pazurków):
Barwa włosów podszyciowych jaśniejsza niż pokrywowych, bez jakichkolwiek nalotów, jednolita na całym ciele. Barwa oczu niebieskoszara, pazurków od szarej do czarnej.

Proszę o napisanie czy jest niebieskoszare .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 mar 2013, 20:15 
Offline
Założyciel Forum

Rejestracja: 19 sie 2012, 19:30
Posty: 624
Images: 43
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Długołeka
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Następny punkt to głowa , mianowicie jej kształt . Królik Wiedeński ma specyficzne cechy rasowe jeżeli chodzi o kształt głowy . Głowa powinna być okrągła ( tak napisane we wzorcu ) lecz ten kształt okrągłości moim zdaniem powinny nadawać widoczne policzki , czoło płaskie nad oczami widoczne załamanie . Uszy blisko siebie tak jakby były sklejone i w powiedzmy połowie rozchylone w kształt litery V .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2013, 12:35 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Tu masz racje z głową ale , nie mylcie ,że powinna być cała okrągła na wysokości oczu i nasady uszu prostokątna , a zaokrąglenie powinne nadawać jej policzki , no i bardzo ważna cecha królików wiedeńskich szeroka klatka piersiowe .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 22:15 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2012, 9:56
Posty: 344
Images: 37
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Wykroty
Województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
tłumaczenie ze strony Niemieckiej , krótkiego opisu rasy (nie doskonała z powodu nie właściwego tłumaczenia niektórych zwrotów)

Błękitne wiedeński są klasyfikowane do Central wielkich ras w standardzie ZDRK.


Waga

Błękitne wiedeński mieć idealną wagę 4,25 do 5,25 kg. Minimalna waga to 3,25 kg.


Kształt ciała, typ i budowa

Lekko wydłużone ciało Blue Wiener powinny przód i tył samą szerokość, być wyposażone w bardziej nawet grzbietu i tylnej dobrze zaokrąglone. Zwierzęta tej rasy powinny mieć dobrze rozwiniętą klatkę piersiową i mocny kark. Za pośrednictwem długich, wydajnych tras średnio-wysokiej pozycji jest spowodowane.


Futro włosy

Dzięki szczególnie gęstym podszerstkiem Błękitny Wiener pokazuje futro średniej długości. Należy to wąsaty równomiernie i nie za długo. Na dobre włosy na uszach szukać.


Głowa i uszy Błękitny Wiener

Potężny szef Blue Wiener powinien mieć szerokie czoło i gry wąsy, charakterystyczny szczęk. Znajduje się blisko kadłuba. Mocne uszy są ustalone w tkance i podkreślają typ Wiener. W jego długości, to musi być w harmonii z ciałem.


Pokład i jednorodność koloru

Kolor ciała jest potężnym medium na ciemnoniebieski , i powinny dobrze świecić. Intensywność koloru jest na całym ciele sam, tylko kolor brzuch wydaje słabe i nudne. Kolor oczu powinien być niebiesko-szary.


Pod kolor

Niższy kolor powinien obejmować skórę głowy i jest nieco jaśniejszy niż kolor ciała.


Obchodzi stan

Zwierzę musi mieć czyste przejazdy, rogi płci i uszy. Pazury zwierząt powinny być przycięte do odpowiedniej długości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 22:48 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 29 paź 2013, 18:22
Posty: 27
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Siedlce
Województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
A ja nie mogę się napatrzeć na króliki tego Pana :) WN Leo Brummer Nie będę tłumaczył artykułu, można skopiować w tłumacza ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS