Króliki nasze hobby

Forum o królikach i innych zwierzętach
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 10:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: wymiary klatek
Post: 09 mar 2013, 22:54 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 paź 2012, 17:31
Posty: 37
Images: 33
Lokalizacja: Kutno
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Kutno
Województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Już nie długo wiosna dla nie których z nas jest to okres przebudowy lub budowy nowych klatek lub całego ,,kompleksu" jakie proponujecie wymiary oczek dla poszczególnych ras?
Co myślicie o wymiarach takiej klatki dla królików rasy średniej 80 cm dł. 60 cm głębokości wysokość 60 cm ma to być oczko dla samicy z młodymi co sądzicie na ten temat?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, 9:18 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 21:20
Posty: 467
Images: 41
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Pułtusk
Województwo: mazowieckie
Tak masz rację idzie wiosna i budowy, naprawy klatek czas zacząć. W mojej małej hodowli planuje rozbudowę i klatki będą miały takie rozmiary:
samice do wykotów- 100 cm szerokość, 85 cm głębokość i 60 cm wysokość; dlatego robię takie duże żebym bez problemowo mógł wstawiać skrzynki wylotowe.
dla pozostałych królików : 60 cm szerokość, 85 cm głębokość i 60 cm wysokość.
Postanowiłem że zrobię większe klatki to i łatwiejsze poruszanie będzie miał lokator mieszkający tam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, 9:51 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 17 lis 2012, 12:43
Posty: 105
GG: 0
Miejsce zamieszkania: hermanowa
Województwo: podkarpackie
ja ostatnio rozebrałem starai na jej miejsce powstała nowa
wymiary dla ras srenich to 80x90 wys 50
klatki beda dla samic z młodymi a pózniej do tuczu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, 17:49 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Wymiary pobierane z wnętrza moich klatek wyglądają tak: wysokość 52 cm, szerokość 99 cm, głębokość 78 cm. Mieszkają w nich wiedeńskie niebieskie, oraz mieszańce, które dorastają do wagi około 6,5 kg.
Gdybym jednak miał więcej miejsca to wysokość i głębokość powiększyłbym o 10-15 cm, a szerokość o 20-30 cm. Dlatego jednak, że chcę dobudować jeszcze trochę klatek, a teren mam ograniczony, nie mogę sobie na to pozwolić. Organizuję sobie królikarnię w systemie pawilonowym, gdzie docelowo mają stanąć cztery klatki posiadające trzy piętra po cztery oczka na piętro, czyli dwunasto oczkowe. Jedną już taką mam. Myślę też o przebudowie dwu piętrowej klatki na sześć oczek w taki sposób by dobudować trzecie piętro, dzieląc środkowe oczka tak żeby na trzech piętrach wyszło sześć oczek o wymiarach: 120 x 80 x 52 cm i wtedy zrezygnować z budowy czwartej klatki włączając w pawilon tą przebudowaną.
Klatki w załącznikach.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 mar 2013, 8:18 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2012, 9:02
Posty: 280
Images: 19
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Piasutno
Województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Głębokość klatki wynosząca 60cm to wg mnie za mało. 80cm daje sporo większą przestrzeń i nie utrudnia prac hodowlanych, 90 cm też jeszcze przejdzie. Problem jest z klatkami o głębokości 100cm i więcej- do nich trzeba dobrać odpowiednią wysokość, by móc w miarę sprawnie obsługiwać oczko.
Odnośnie szerokości to dla samic z przychówkiem nie robił bym węższej niż 80cm- przy licznym miocie i ten wymiar wymaga częstego sprzątania. Dla samców, czy samic w spoczynku lub rosnących 60cm powinno być odpowiednią szerokością.
Wysokość klatki dla ras średnich- przy ilości ściółki nie przekraczającej 15cm wystarczy 50cm, przy chowie bezściółkowym można by jeszcze trochę zejść.

Wskazane wymiary klatek wg mnie są optymalne/minimalne dla klatek z drewna.
W klatce, którą wykonałem z samej siatki mam oczka o wymiarach 40x60x35cm (szer/gł/wys). Jest ona przeznaczona dla młodzieży królików rasy średniej.

PS. Starydolarze, ładne klatki. Mógłbyś tu, czy do galerii wrzucić kilka fotek wnętrza klatki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2013, 12:00 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2012, 15:30
Posty: 84
Images: 0
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Cybinka
Województwo: lubuskie
Wrzuciłem parę zdjęć na fotosika. Jak macie chęć to oglądajcie, a ja będę jeszcze dokładał w miarę czasu.
Tu jest link - http://www.fotosik.pl/u/starydolar/albumy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2013, 23:38 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości

Rejestracja: 11 gru 2012, 18:20
Posty: 30
Images: 4
GG: 0
Miejsce zamieszkania: Łosice
Województwo: mazowieckie
u mnie wymiary dla pojedynczych sztuk to 80x80. dla samic z mlodymi 120x80. Oczywiscie dla ras srednich te wymiaty moga byc mniejsze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2013, 20:30 
Offline
napisał ponad 10 wiadomości
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2012, 17:29
Posty: 60
Images: 0
GG: 4053531
Województwo: wielkopolskie
Ja posiadam oczka o wymiarach:
80x60x50
100x100x50
120x80x50
w sumie mam 16 oczek. Rozpocząłem budowę klatki na 6 oczek 80x60x50 każde oczko. W planach klatka na 10 oczek o wymiarach 80x90x50

Hoduję rasy średnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Profesjonalny Hosting

POWERED_BY

Hosting zapewnia KYLOS